Żel czy hybryda? Co wybrać? 0
Żel czy hybryda? Co wybrać?

Żel czy hybryda? Co wybrać?

Jeszcze kilka lat temu kobiety masowo decydowały się na manicure żelowy. Od niedawna dużą popularnością cieszy się metoda hybrydowa. Czym różnią się te rodzaje manicure’u? Która metoda będzie dla nas najlepsza? W niniejszym artykule wskażemy cechy łączące oraz różnice między tymi rodzajami zdobienia paznokci oraz odpowiemy na powyższe pytania.

Kiedy stosować?

pyłki 

Manicure hybrydowy może być polecany niemal każdej kobiecie. Sprawdzi się w przypadku ładnych, naturalnych paznokci, ale także może być stosowany, gdy nasza płytka paznokcia jest dość łamliwa. Nałożenie lakieru hybrydowego sprawi, że nasze paznokcie po kilku tygodniach staną się wzmocnione i mniej rozdwajające się. Wyjątkiem jest sytuacja, w której nasze paznokcie są bardzo krótkie, a zależy nam na maksymalnym wydłużeniu paznokci – wtedy odpowiednia będzie metoda żelowa.

Kobiety, którym zależy na spektakularnym efekcie, a które są posiadaczkami obgryzionych i krótkich paznokci powinny się zdecydować na metodę żelową, gdyż lakier hybrydowy dopiero po drugim nałożeniu może dać pożądany efekt długich paznokci. Żel, dzięki swoim właściwościom, może odbudować krótki, obgryziony paznokieć i od razu po zabiegu wydłużania można się cieszyć kobiecymi, długimi paznokciami. Zabieg przedłużania paznokci metodą żelową pozwala też oduczyć się przykrego nawyku ich obgryzania.

Trwałość

Najczęściej decydujemy się na manicure hybrydowy lub żelowy ze względu na trwałość obydwu metod. W przypadku hybryd efekt utrzymuje się od 2 do 3 tygodni i jest to zależne od kilku czynników: marki lakieru, kondycji paznokci oraz od sposobu wykonania zabiegu.

Trwałość paznokci ozdobionych żelem może być niemal dwukrotnie dłuższa, w porównaniu do hybryd. Tak długa wytrzymałość manicure’u powoduje, że odrastający paznokieć należy wypełniać, by efekt przez cały czas był zadowalający. Warto także wspomnieć, że metoda żelowa jest znacznie bardziej odporna na niesprzyjające warunki.

Czas wykonania zabiegu

Zdobienie paznokci Waszkowska-leja 

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na metodę żelową, czy na lakier hybrydowy, czas wykonania zabiegu w każdym przypadku wynosi od 60 do 90 minut. Oczywiście, jeśli zdecydowaliśmy się na metodę żelową, musimy brać pod uwagę także konieczność uzupełnienia, które samo w sobie trwa około godziny.

Wygląd paznokci

Jeśli porównamy ze sobą paznokcie pomalowane lakierem tradycyjnym i lakierem hybrydowym, praktycznie nie zauważymy różnicy, z tą uwagą, że manicure hybrydowy nieco bardziej błyszczy w porównaniu do zwykłego lakieru. Tak ozdobione paznokcie, mimo że są pokryte czterema warstwami lakieru, wglądają też bardzo naturalnie.

Przeciwniczki metody żelowej argumentują swoją niechęć do tak ozdobionych paznokci tym, że paznokcie wyglądają sztucznie. Owszem, wykonując ten manicure, należy nałożyć grubsze warstwy żelu, jeśli jednak skorzystamy z usług profesjonalnej stylistki paznokci, także będziemy mogły się cieszyć naturalnie wyglądającą płytka paznokcia.

Czy są jakieś efekty uboczne?

W sieci bardzo często można natknąć się na komentarze kobiet twierdzących, iż hybrydowe lakiery lub żele znacznie osłabiły płytkę paznokcia i szczególnie mają na to wpływ zabiegi poprzedzające nakładanie kolejnych warstw manicure’u. Nic bardziej mylnego. Konieczność matowienia płytki bloczkiem ma za zadanie jedynie usunąć połysk z paznokcia. Jeśli wykonane to będzie bloczkiem o odpowiedniej gradacji (manicure hybrydowy 220/240, metoda żelowa 180), płytka paznokcia nie zostanie uszkodzona, a paznokcie po prawidłowym ściągnięciu lakieru będą wyglądały tak samo, jak przed wykonaniem zabiegu. Zasada ta dotyczy obydwu metod zdobienia paznokci.

Jak zdjąć lakier i żel?

Zdjęcie lakieru hybrydowego jest znacznie prostsze niż zdjęcie żelu. Wystarczy na około 15 minut owinąć paznokcie wacikiem nasączonym acetonem, a następnie całość owinąć folią aluminiową lub można założyć specjalne silikonowe nakładki na czubki palców.

W momencie, kiedy chcemy pozbyć się żelu, konieczne jest piłowanie kolejnych warstw. Można do tego użyć tradycyjnego pilnika lub frezarki.

magdalena dorozińska ombre

 

Na manicure hybrydowy lub żelowy powinny się zdecydować wszystkie kobiety, które chcą przez dłuższy czas cieszyć się nienagannie ozdobionymi paznokciami. Lakiery hybrydowe sprawdzą się wtedy, gdy nasze naturalne paznokcie są zdrowe i nie rozdwajają się. Metoda żelowa jest polecana paniom, które mają krótkie paznokcie, a marzą o długich pazurkach.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium