Jak łączyć kolory lakierów do paznokci? Profesjonalny poradnik! 0
Jak łączyć kolory lakierów do paznokci? Profesjonalny poradnik!

Podobno nie można wyobrazić sobie zupełnie nowego, nieznanego koloru. Ale z całą pewnością można wyruszyć w kreatywną podróż po feerii barw w poszukiwaniu ulubionych odcieni i zestawień! Jeśli chcesz stworzyć idealny manicure w wymarzonym kolorze i zastanawiasz się jak łączyć kolory lakierów do paznokci - ten tekst skierowany jest właśnie do Ciebie!

Kolorowy zawrót głowy. Czyli dwa spojrzenia na kwestię łączenia kolorów

Zastanawiając się nad tym jak łączyć kolory lakierów do paznokci, możemy mieć na myśli dwa zupełnie różne dylematy. Pierwszy z nich dotyczy zestawiania ze sobą poszczególnych barw, by wizualnie dobrze ze sobą współgrały tworząc na paznokciach niejednokrotnie różnorodną - ale jednak spójną - kompozycję. Czy pastelowy róż będzie dobrze wyglądał z błękitem i wyrazistą fuksją? Tego typu pytania mogą pojawiać się co jakiś czas zarówno w głowach amatorek manicure’u, jak i profesjonalistek.

Na kwestię łączenia kolorów lakierów do paznokci można też spojrzeć inaczej. Wystarczy zastąpić wyraz „łączyć” słowem „mieszać”. Czasem stojąc przed choćby liczną kolekcją czerwieni, na próżno wypatrujemy tego wymarzonego odcienia. Jeden wydaje się zbyt koralowy, inny przechodzi w róż, a jeszcze inny jest za chłodny. A gdyby tak… No właśnie! Co jeśli zapragniesz stworzyć własny odcień? Czy wiesz jak łączyć kolory lakierów do paznokci, by uzyskać satysfakcjonujący Cię efekt barwny?

W poszukiwaniu koloru idealnego - łączenie kolorów lakierów do paznokci

Mieszanie kolorowych lakierów do paznokci i komponowanie na paznokciach małych dzieł sztuki, oprócz zmysłu estetycznego wymaga podstawowej wiedzy z zakresu teorii kolorów. Wiedza ta pozwoli uniknąć rozczarowania (i wytwarzania w nadmiarze lakieru w kolorze niekoniecznie atrakcyjnego brązu) oraz marnowania produktów.

Bezpiecznym i najczęściej wykonywanym w salonach połączeniem lakierów jest dodawanie do wybranego koloru bieli lub czerni - czyli rozjaśnianie lub przyciemnianie koloru wyjściowego. Z naszymi wskazówkami tego typu miks będzie w stanie wykonać każdy - bez względu na poziom zaawansowania w stylizacji paznokci.

Jak łączyć kolory lakierów do paznokci - uniwersalny poradnik DIY

Samo łączenie ze sobą lakierów do paznokci niby nie należy do skomplikowanych czynności. Jednak wystarczy małe niedopatrzenie i cała misja uzyskania wymarzonego odcienia lub koloru może zakończyć się fiaskiem. Dlatego przedstawiamy nasz praktyczny poradnik, w którym w kilku punktach wyjaśnimy jak łączyć kolory lakierów do paznokci:

1. Przygotowanie paznokci

Przed wykonaniem manicure pamiętaj przede wszystkim o optymalnym opracowaniu płytki paznokcia oraz skórek. Banał? Być może. Ale od niego w ogromnej mierze zależy trwałość każdej stylizacji.

2. Dobór produktów. Czy faktycznie należy łączyć lakiery tej samej marki?

Zapewne słyszałaś kiedyś opinie głoszące, że nie należy łączyć ze sobą produktów różnych marek? W przypadku kreowania nowych odcieni i mieszania lakierów do paznokci - nie jest to chwyt marketingowy. Warto łączyć ze sobą lakiery jednego producenta, jednej marki (a nawet z jednej serii!) ze względu na formułę (i konsystencję) produktów. Taki sam skład lakierów gwarantuje możliwie najpełniejsze ich połączenie i tym samym - najlepsze efekty.

3. Narzędzia pracy

Wiele zależy od potrzebnej Ci ilości lakieru w docelowym kolorze. Jeśli przeczuwasz, że nowy odcień będzie towarzyszył Ci dłużej, do wymieszania lakierów przygotuj zakręcaną buteleczkę - jej szczelność gwarantuje bezproblemowe przechowywanie. Jeśli natomiast planujesz wykonać wzorki lub pokryć paznokcie nowym odcieniem tylko raz - wystarczy szklana podstawka lub pojemniczek. Pamiętaj jednak, że zbyt mała ilość lakieru przeznaczonego do pokrycia wszystkich płytek, może zniweczyć Twoje starania - „dorobienie” koloru o takim samym odcieniu będzie niezwykle trudne!

Oprócz buteleczki lub podstawki będziesz potrzebować metalowej lub gumowej szpatułki, pędzelka oraz removera i wacików (do oczyszczania narzędzi pracy).

4. Mieszanie - na co szczególnie uważać?

Oszacuj kolor podstawowy. Jeśli chcesz stworzyć np. modny jasny fiolet - użyj w tym celu bieli (która będzie podstawą) oraz błękitu i różu. Łącząc lakiery do paznokci dodawaj do koloru podstawowego niewielkie ilości pozostałych składowych - dosłownie po kropli - w ten sposób uzyskasz pełną kontrolę nad efektem.

Jeśli łączysz kolory na podstawce (przy pomocy szpatułki lub małego pędzelka) mieszaj lakiery wolnymi, delikatnymi ruchami - unikniesz w ten sposób powstawania pęcherzyków powietrza, które mogłyby znacznie zmniejszyć trwałość stylizacji.

5. Przechowywanie

Jeśli łączysz lakiery w buteleczce, zadbaj o to, by po każdym malowaniu paznokci szczelnie ją zamknąć. Pamiętaj też o dokładnym oczyszczeniu narzędzi mieszania, by mogły służyć Ci na długo podczas kolejnych podbojów świata kolorów!

Warto reprezentować kreatywne podejście do stylizacji paznokci i poszukiwać własnych rozwiązań - zachęcamy do wyruszenia w tę niezwykłą podróż, pełną prób i zachwycających efektów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium