Jak i czym zmyć lakier hybrydowy? Dowiedz się, dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami 0
Jak i czym zmyć lakier hybrydowy? Dowiedz się, dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami

Manicure wykonany metodą hybrydową cieszy się niesłabnącą popularnością - nic w tym dziwnego -  jest zdecydowanie trwalszy od klasycznego i stosunkowo łatwo wykonać go w domu, uzyskując zachwycające efekty (porównywalne nawet do tych z salonu). Jednak to, co na co dzień stanowi niepodważalną zaletę lakieru hybrydowego, może generować trudności przy jego usuwaniu. Bo nawet najbardziej starannie wykonane hybrydy trzeba w końcu usunąć. Z tego tekstu dowiesz się jak zmyć lakier hybrydowy szybko, skutecznie i bez ryzyka uszkodzenia płytki paznokcia.

Jak usunąć lakier hybrydowy? Przede wszystkim bezpiecznie!

Jeśli paznokcie zaczynają tracić swój blask, a wielkość odrostu dotkliwie odbiera im uroku - moment zrobienia manicure od podstaw zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak stworzysz nową stylizację, musisz pozbyć się tej starej.

Możemy wyróżnić dwa główne sposoby pozbywania się hybryd: mechaniczny, przeznaczony głównie dla profesjonalistek, oraz ten opierający się na działaniu specjalnych preparatów - do bezpiecznego usuwania manicure’u w domu. Wiele zależy od Twoich umiejętności i doświadczenia. Nie warto ryzykować zranienia, czy uszkodzenia płytki paznokcia, tylko ze względu na (pozorną!) oszczędność czasu.

Jak zmyć lakier hybrydowy krok po kroku - metody najlepsze dla amatorek stylizacji

Jeśli zdecydowałaś się na samodzielne usunięcie stylizacji w domu, będziesz do tego potrzebować:

  • pilnika (najlepiej o gradacji 100-180),
  • drewnianych patyczków oraz polerki,
  • wacików, 
  • folii aluminiowej lub specjalnych klipsów, 
  • wybranego preparatu, który stanowi odpowiedź na pytanie „czym zmyć lakier hybrydowy?” - acetonu, czyli zwykłego zmywacza do paznokci lub specjalnego hybrid removeru (na bazie acetonu, ale o bogatszym i delikatniejszym składzie).

Uwaga! Przed zabiegiem należy nawilżyć skórki (np. oliwką).

  1. Rozpocznij zdejmowanie stylizacji od spiłowania jej wierzchniej warstwy - topu do paznokci
  2. Następnie przyłóż do paznokci nasączone wybraną substancją waciki - po jednym na każdy paznokieć. Owiń palce folią aluminiową lub zastosuj klipsy wielorazowego użytku (to ekologiczne i wygodne rozwiązanie).
  3. Pozostaw konstrukcję na dłoniach przez 10 minut. W przypadku użycia hybrid removera - lakier powinien odchodzić już po ok. 6 minutach.
  4. Resztki hybrydy usuń patyczkiem (bezpieczniej nie używać metalowych radełek). Następnie oszlifuj powierzchnię paznokci polerkę lub jeśli to konieczne - nieco mocniejszym blokiem polerskim. Gotowe!

Jak usunąć lakier hybrydowy mechanicznie - wersja dla zaawansowanych

Tutaj pytanie mogłoby brzmieć również inaczej: jak zdjąć lakier hybrydowy? Metody mechanicznego usuwania manicure’u hybrydowego polegają na zdzieraniu, spiłowaniu wszystkich warstw stylizacji. Pracę znacząco może ułatwić frezarka. Obsługa tego urządzenia wymaga jednak wprawy i zachowania najwyższej ostrożności.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do tego, jak usunąć lakier hybrydowy mechanicznie - zamiast frezarki użyj samego pilnika. Zabieg być może potrwa nieco dłużej, ale uchroni Cię przed ewentualnymi przykrymi konsekwencjami. 

Przystępując do zdejmowania stylizacji, przygotuj sobie waciki bezpyłowe oraz cleaner. Najlepiej nałóż też maseczkę - wdychanie pyłu nie wyjdzie Ci na zdrowie. Spiłuj pilnikiem top oraz warstwy lakieru. Jeśli chcesz wykonywać manicure od podstaw - spiłuj również bazę do paznokci. Możesz ją też tylko uzupełnić, choć często wcale nie skraca to czasu zabiegu.

Uważaj, by nie spiłować zbyt dużo. Staraj się jak najmniej ingerować w płytkę paznokcia. Resztki bazy usuń delikatniejszym od pilnika blokiem polerskim.

Na koniec ciekawostka - dlaczego lakier hybrydowy odchodzi płatami?

Rozwarstwianie lub odpadanie warstw lakieru hybrydowego najczęściej jest wynikiem przeoczenia pewnych istotnych detali podczas wykonywania manicure’u. Najczęściej jest to: 

  • niedokładne zabezpieczenie wolnych krawędzi paznokcia;
  • dostanie się powietrza pod warstwy (częsta konsekwencja zalania skórek);
  • pominięcie etapu odtłuszczania paznokci cleanerem lub primerem;
  • problemy z lampą lub lakierem (pamiętaj, by nie stosować produktów przeterminowanych).

W sytuacji powstawania nieestetycznych uszczerbków stylizacji należy ją w całości usunąć z danego paznokcia i wykonać od początku. Jak to zrobić - na pewno już wiesz po przeczytaniu naszego artykułu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium