Bazy do paznokci — do czego służą i jak je stosować? Sprawdź nasz poradnik! 0
Bazy do paznokci — do czego służą i jak je stosować? Sprawdź nasz poradnik!

Grunt to dobra baza! Pod tym lakonicznym stwierdzeniem podpisze się chyba każda manikiurzystka, niezależnie od stażu pracy czy ulubionej metody stylizacji paznokci. Warto uświadomić sobie czym właściwie jest baza, do czego służy baza do paznokci i… jak bardzo jakość tego produktu może odmienić oblicze pracy oraz jej efektów! Przygotowaliśmy skondensowany poradnik, byś garść najważniejszych informacji zawsze miała pod ręką!

Zacznijmy od podstaw. Baza do paznokci — co to jest?

Niezależnie od tego, jaką metodą pracujesz, podstawą każdej stylizacji paznokci jest przygotowanie płytki paznokcia oraz czynności takie jak opracowanie skórek. Wymóg ten ma swoje niepodważalne uzasadnienie — z jednej strony ma ochronić naturalną płytkę, a z drugiej — znacząco przedłużyć trwałość manicure. O tym, jak długo nieskazitelna stylizacja będzie zdobić dłonie, przesądzą też produkty, których użyjesz do jej tworzenia. Na samym szczycie podium specyfików z tej grupy jest baza do paznokci! Co to jest za produkt?

Najprostszą odpowiedzią na pytanie „co to baza do paznokci?” jest stwierdzenie, że to najlepszy produkt, jaki może mieć bezpośrednią styczność z naturalną płytką paznokcia. Między innymi dlatego jakość bazy powinna być wzorowa. Baza do paznokci jest podstawą każdego manicure hybrydowego czy żelowego. Świetnie sprawdza się też pod klasyczne lakiery.

Bazy do paznokci dostępne są w wielu rodzajach i wariantach — o różnej gęstości, różnych właściwościach czy kolorach! Na bazę kolorową swobodnie możesz nałożyć top. Mało tego! Niektóre bazy mogą też pełnić funkcję topu, co oznacza możliwość uzyskania dobrych efektów manicure’u, przy pomocy właściwie jednego produktu!

Pełny wachlarz funkcji i… możliwości. Czyli kilka słów o tym, do czego służy baza do paznokci

Baza do paznokci jest fundamentem manicure’u — umożliwia satysfakcjonującą przyczepność pozostałych warstw stylizacji, warunkując odporność i trwałość całego dzieła. Ponadto baza służy do zabezpieczania paznokci przed przebarwieniami oraz wyrównywania ich powierzchni. Dobre bazy do paznokci pozwalają często nawet nadbudować ubytki, wyrównać zniszczoną, pofalowaną płytkę lub przedłużać taflę paznokcia (do tego typu korekt potrzebny będzie szablon lub tips).

Tutaj pojawia się jeszcze jedna ważna kwestia dotyczącą tego, do czego jest baza do paznokci, a raczej — do czego może być. Od jakości i trwałości bazy zależy bowiem nie tylko trwałość całej stylizacji, ale też kondycja naturalnej płytki paznokcia. Stosując produkty wzbogacone witaminami (np. E oraz B5), wzmacniamy ochronne działanie produktu i uzupełniamy je o właściwości odżywcze, wzmacniające czy regenerujące.

Czas na miniporadnik! Baza do paznokci — jak stosować produkt, by w pełni korzystać z jego potencjału?

Jak już powiedzieliśmy, baza do paznokci to elementarny produkt, mający bezpośredni kontakt z płytką paznokcia. Dokładna technika nakładania bazy w dużej mierze uzależniona jest od jej rodzaju, a co za nim idzie — gęstości produktu. Możemy jednak wyróżnić kilka stałych czynności, które pozwolą wcisnąć z bazy do paznokci każdą kroplę jej potencjału!

  1. Przygotowanie płytki paznokcia, nadanie mu kształtu i opracowanie skórek — wiadomo, to podstawa. Pamiętaj, by zmatowić bloczkiem całą powierzchnię płytki. Zabieg ten wzmacnia przyczepność bazy, a tym samym trwałość całej stylizacji.
  2. Usunięcie pyłków, oczyszczanie płytki paznokcia cleanerem. Pamiętaj, aby odczekać do momentu, aż odtłuszczacz całkowicie odparuje.
  3. Nałożenie pierwszej, cieniutkiej warstwy bazy na płytkę paznokcia. Na tym etapie pamiętaj o zabezpieczeniu wolnych brzegów i równomiernym pokryciu płytki produktem.
  4. Utwardzenie bazy do paznokci w lampie UV/LED (czas utwardzanie zależy od sprzętu, jakim dysponujesz).

Kolejne punkty wykonywania manicure z użyciem bazy, to nałożenie kolorowych lakierów oraz topu (pamiętaj, że każdą z warstw należy utwardzić w lampie). Jeśli natomiast chcesz przedłużyć paznokcie lub w inny sposób skorygować ich kształt, z nałożeniem koloru musisz jeszcze zaczekać.

Baza do paznokci — jak stosować bazę do przedłużania paznokci i korygowania linii C

Wyjaśniając, do czego służy baza do paznokci, zaznaczyliśmy, że z pomocą tego produktu można nawet zniszczonym paznokciom nadać pożądanego kształtu i długości. I tutaj możemy wyróżnić dwie metody pracy. Pierwsza zakłada podłożenie szablonu pod paznokieć jeszcze przed aplikacją i utwardzeniem pierwszej warstwy bazy, a druga — już po. Warto wypróbować obu sposobów i przekonać się, który z nich pozwoli Ci uzyskać zamierzone efekty. Zwykle bazowanie na paznokciu już pokrytym bazą, daje większą wygodę i precyzję w wyrównywaniu powierzchni paznokci. Uzupełnianie ubytków będzie natomiast łatwiejsze, gdy podłożysz szablon od razu.

Uwaga! Jeśli chcesz wyrównać taflę paznokcia, który jest wyjątkowo pofalowany, stosuj bazę gęstszą. Rozpocznij jej nakładanie od umieszczenia niewielkiej kropli w miejscu największych karbowań.

Poradnik cenowy. Czyli ile kosztuje baza do paznokci i dlaczego nie warto na niej oszczędzać?

Mamy nadzieję, że dosadnie wyjaśniliśmy rolę bazy w manicurze. To tak multi funkcjonalny produkt, że z powodzeniem może zastąpić Ci nawet kilka innych! Od jakości bazy zależy cały efekt stylizacji, jej trwałość, elastyczność warstw, wyrazistość kolorów, a nawet kondycja paznokci. To, ile kosztuje baza do paznokci, często jest związane z jakością produktu. Dlatego mając do wyboru dobrą bazę w cenie choćby kilku produktów z niższej półki — nie warto nawet się zawahać.

Ale czy dobre bazy zawsze są drogie? Patrząc na ich wydajność, jakość i szereg zadań do spełnienia — nie! O ile baza za 10 zł niekoniecznie spełni Twoje oczekiwania i w zasadzie narazi Cię na niepotrzebny koszt, o tyle dobrą bazę kupisz już za ok. 30 zł. Za niektóre uniwersalne lub wielofunkcyjne (np. kolorowe) bazy do paznokci zapłacisz nieco ponad 50 zł, ale zapewniamy, że to pewna inwestycja!

Pod jakością produktów — w tym baz do paznokci — NC Nails Company podpisze się zapewne mnóstwo rąk z idealnie wystylizowanymi paznokciami!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium